РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ОСІБ, ЯКІ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ

Дата: 26.08.2022 12:32

Статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено коло військовозобов’язаних осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

29 липня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2491-ІХ «Про внесення змін до статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації».

Відповідно до внесених змін призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Такі соби у зазначений період можуть бути призвані на військову службу лише за їхньою згодою.

Додатково повідомляємо, кожен може ознайомитися з інформацією про систему безоплатної правової допомоги, адреси та телефони точок доступу за посиланням www.legalaid.gov.ua

Багато цікавої інформації на «WikiLegalAid» довідково-інформаційна платформа правових консультацій – www.legalaid.wiki

Отримати безкоштовну юридичну консультацію можна зателефонувавши до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером