Буки-SURGe

Війна з Росією вносить суттєві корективи в повсякденне життя Буцької громади http://bucka.gromada.org.ua/. Місцева влада тепер не тільки дбає про благоустрій і добробут мешканців, але й допомагає ВПО і, максимально забезпечує підтримку нашим воїнам на фронті. Робимо це всі гуртом, спільно з волонтерами та місцевими підприємцями. І, звичайно, дуже раді допомозі, котру надають не тільки небайдужі мешканці громади, але й жителі інших країн, а також – міжнародні донори через свої програми підтримки. Стан, в якому ми перебуваємо зараз – перехідний. Ми переможемо і маємо розпочати далі мирне життя. Тому ми дивимося в перспективу і усвідомлюємо, що нам необхідно закладати міцний фінансовий фундамент розвитку вже зараз. Коли з’явилась можливість отримати підтримку проекту “Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) https://www.facebook.com/surge.in.ua/, що впроваджується Alinea International за фінансової підтримки Уряду Канади, ми вже розуміли, що нам потрібно. Ми не просили харчі, одяг, меблі, хоча і могли. Ми попросили автоклави. Звичайні побутові автоклави БілЕко-1250. Кожен з них розрахований на закриття майже 40 банок. Вибір саме цих автоклавів був обумовлений безпекою в експлуатації, доступність за ціною, строком служби, наявністю необхідної кількості. І вже зараз можу сказати, що наше прохання було сприйнято і підтримано. Громада отримала за рахунок коштів SURGe 16 автоклавів, по 2 000 банок для консервації і кришок та 40  ключів для консервування. Автоклави передані в смт Буки та села громади: с. Багва, с. Русалівка, с. Кислин, с. Кути, с. Нова Гребля, с. Червоний Кут. Їх встановлено в школах та дитячих садочках, в приміщеннях господарських блоків. Ці автоклави ми зараз вже активно використовуємо для виробництва м’ясної та м’ясо-круп’яної тушонки. В перший же день ми виготовили понад 600 банок м’ясних консервів, які підуть і нашим воїнам, і на потреби громади. Трохи згодом будемо робити згущене молоко (варене), в сезон – овочеві консерви. Окрім іншого, виготовлена продукція буде надаватися ВПО, яких зараз у громаді вже 7000 осіб та малозабезпеченим мешканцям. По завершенню війни планується, що на основі налагодженого виробництва, буде створено кооператив з переробки сільськогосподарської продукції. Хочу ще раз подякувати нашим партнерам з Канади за таку нестандартну і необхідну для громади підтримку! Зараз продовольча безпека виходить на перший план. І Буцька громада буде в авангарді потужних городніх військ України. Створимо власні Сади для Перемоги над ворогом і забезпечимо потужний тил для наших захисників.

13:39 29.03.2022

Звернення Уманської окружної прокуратури до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації та всіх мешканців Уманського району

Офіс Генерального прокурора разом з українськими та міжнародними партнерами створив ресурс https://warcrimes.gov.ua для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні.

12:39 14.03.2022

Допомога сім’ям, що потребують державної підтримки на Гіді

Хочете оформити статус багатодітної сім'ї, отримати державну допомогу як одинока мати або прийняти рішення про утворення прийомної сім’ї? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити.  https://thedigital.gov.ua/news/dopomoga-simyam-shcho-potrebuyut-derzhavnoi-pidtrimki-na-gidi

13:14 22.02.2022

Дорогі друзі!

Звертаюся до жителів нашої Буцької громади та всіх українців із закликом не поширювати панічні настрої, чутки та російську пропаганду, не піддаватися на інформаційно-психологічні атаки й не підігрувати агресору. Наш спокій допомагає владі, дипломатам і силовикам гідно виконувати свою роботу із захисту держави та українців. Вірте в нашу армію, у наших воїнів, які мають достатньо сил і засобів, а також відповідний бойовий досвід, щоб у разі потреби відстояти нашу державу. Українське військо сьогодні найбільш потужне з 2014 року, а коаліція партнерів, які надають нам підтримку, найширша з моменту проголошення незалежності. Прошу всіх, хто має таку можливість і відповідний досвід, підтримати загін територіальної оборони нашого району,максимально сприяти його розбудові. Всі ми продовжуєм працювати, не змінювати свій звичайний спосіб життя – це забезпечить нормальну економічну діяльність, і можливість Збройних сил захищати Україну так, як потрібно, і стільки, скільки потрібно. Пам’ятаймо, що в єдності – наша сила! Разом ми переможемо будь-якого ворога – і зовнішнього, і внутрішнього. Слава Україні!

08:36 16.02.2022